export worker

Postrzeganie faktoringu wśród przedsiębiorców w Polsce

Quarter 3, 2021
plac budowy

Postrzeganie faktoringu wśród przedsiębiorców w Polsce

Polski Związek Faktoringu przygotował badanie, które miało na celu wskazanie poziomu zainteresowania usługami faktoringowymi oraz postrzegania usług faktoringowych wśród polskich przedsiębiorstw. Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne).

Z barierami finansowymi, skutkującymi problemami z płynnością, zetknęła się blisko połowa pytanych w sondażu przedsiębiorców. Prawie 3/4 ankietowanych wspomina okres sprzed pandemii jako wolny od tego typu trudności. Z kolei 1/3 zetknęła się z zatorami płatniczymi (rok temu było ich więcej: 4 na 10). Z badania wynika, że pozycja faktoringu w opiniach przedsiębiorców jest stabilna. Blisko 40% respondentów uważa, że ta usług finansowa jest odpowiedzią na problemy z płynnością finansową w firmie.

Pobierz raport >>
plac budowy

Najważniejsze wnioski:

  • 10% przedsiębiorców wskazuje, że ma o późnienia i problemy ze ściąganiem należności od kontrahentów, za to 6% przyznaje, że ma problemy finansowe / brak płynności finansowej.
  • Najważniejszymi czynnikami wyboru firmy faktoringowej są cena usługi oraz jakość obsługi.
  • Blisko czterech na dziesięciu prowadzących działalność gospodarczą w Polsce (38 proc.) dobrze ocenia faktoring, jako sposób na poprawę płynności finansowej. 
Pobierz raport >>
Chcesz więcej takich informacji?

Otrzymuj powiadomienia

Dbamy o ochronę Twoich danych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Sukcesja w firmie
Artykuły

Biznes czy rodzina?

Sukcesja firmy to skomplikowany proces, do którego trzeba się dobrze przygotować. Oto jak podejść do sukcesji, aby firma zdrowo się rozwijała.
Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?
Artykuły

Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?

Podatki kojarzą się zazwyczaj negatywnie, ale czy mogą być Twoim sprzymierzeńcem i źródłem przewagi konkurencyjnej? Zapraszamy do lektury artykułu!
Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań
Artykuły

Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań

Dowiedz się przed jakimi wyzwaniami stanęły firmy z branży tworzyw sztucznych i opakować w 2022 roku!
Jak przeprowadzić firmę przez kryzys
Blog

Jak przeprowadzić firmę przez kryzys

Wcześniej pandemia koronawirusa, teraz wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję oraz Białoruś. Kryzys może pojawić się w każdej chwili i dotknąć każdą firmę.