Tsunami zmian w opakowaniach z tworzyw sztucznych – co czeka biznes?
Ostatnio plastik stał się "chłopcem do bicia", obciążony mnóstwem negatywnych informacji i mitów. Ale co tak naprawdę stoi za tym materiałem? To pytanie skłoniło nas do zgłębienia tematu.
W dzisiejszym świecie, gdzie troska o środowisko staje się coraz bardziej palącym problemem, stawiamy sobie pytania: Kto dzisiaj ponosi odpowiedzialność za strategiczną zmianę? Czy to legislacja, biznes, organizacje pozarządowe, czy może sami konsumenci?
Rozmawiamy o najważniejszych zmianach prawnych, które czekają biznes w obszarze opakowań plastikowych. Dyrektywa "single use plastic" to tylko wierzchołek góry lodowej - co jeszcze nas czeka? Jakie działania podejmują firmy w Polsce? Czy ich ambicje są wystarczające?
Odpowiadamy także na pytanie, jakie te zmiany oznaczają dla konsumentów. Czy możemy się spodziewać nowych rozwiązań, czy raczej ograniczeń?
Do rozmowy na temat tworzyw sztucznych i ich funkcji w naszej gospodarce zaprosiliśmy Małgorzatę Gresztę, partnerkę zarządzającą CSR Consulting, ekspertkę biznesową ds. zrównoważonego rozwoju.
Dołączcie do naszej dyskusji, aby zgłębić te i wiele innych aspektów dotyczących plastiku - materiału, który stał się symbolem naszych czasów.
Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts
Paweł Oksanowicz
Za sobą ma ponad 25 lat praktyki w mediach, obejmujących prasę, radio, telewizję i platformy internetowe. Jego obszarem specjalizacji są tematy związane z CSR, ESG oraz zrównoważonym rozwojem. Jest aktywnym organizatorem spotkań biznesowych, zarówno tradycyjnych, jak i online.
Od lutego 2024 roku związany jest z TVP3 Warszawa, wcześniej pracował w Muzo.FM (Grupa Polsat). Autor 16 książek, z których co najmniej połowa oparta jest na przeprowadzonych wywiadach. Dodatkowo pełni funkcję koordynatora w Grupie Odpowiedzialny e-Commerce w e-Izbie, angażując się aktywnie w rozwój działań zrównoważonego handlu elektronicznego.

Małgorzata Greszta
Partnerka Zarządzająca CSR Consulting, ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju i Agendy 2030 - zawodowo związana z tematem od ponad 20 lat. Znalazła się na liście 25 polskich liderek zrównoważonego rozwoju ogłoszonej przez ForbesWomen. Posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu strategii i budowania kontekstu biznesowego dla aktywności ESG firm w Polsce. Pomysłodawczyni Kampanii 17 Celów i entuzjastka wspólnych projektów biznesu na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju. Inicjatorka Polskiego Paktu Plastikowego. Propagatorka nowych trendów i innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Uwielbia nowe modele i rozwiązania systemowe.

Szukasz inspiracji? Posłuchaj podcastu biznesowego BIZNES JUTRA i rozwijaj swoją firmę.
Chcesz dowiedzieć się więcej, jak rozwijać firmę i przygotować ją na wyzwania przyszłości? Posłuchaj naszego podcastu. W dwudziestominutowych odcinkach omawiamy tematy, o których powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca: zarządzanie ludźmi, przywództwo, komunikacja i nowe technologie. Zapraszamy do słuchania!