Aleksandra Przegalińska

Sztuczna inteligencja przyszłością biznesu

Updated: 11 maja 2022

Sztuczna inteligencja już teraz jest powszechna, a jej wykorzystanie staje się coraz bardziej nieuniknione. Oficerowie AI, zatrudniani przez największe firmy, zajmują się wprowadzaniem, utrzymywaniem i rozwijaniem sztucznej inteligencji. Najważniejszą cechą takiej osoby jest pogłębiona wiedza o programowaniu, AI i uczeniu maszynowym, a także umiejętność kodowania i rozumienia algorytmów.

Aby wprowadzenie sztucznej inteligencji do firmy było skuteczne, oficer AI musi zadbać o przeszkolenie wszystkich pracowników. Nie każdy musi zostać programistą, a dla niektórych wystarczy podstawowa wiedza. Nowe rozwiązania technologiczne pozwolą na usprawnienie wielu procesów i odzyskanie czasu na czynności, które sprawiają radość.

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts



Paweł Oksanowicz

Paweł Oksanowicz

Za sobą ma ponad 25 lat praktyki w mediach, obejmujących prasę, radio, telewizję i platformy internetowe. Jego obszarem specjalizacji są tematy związane z CSR, ESG oraz zrównoważonym rozwojem. Jest aktywnym organizatorem spotkań biznesowych, zarówno tradycyjnych, jak i online. Od lutego 2024 roku związany jest z TVP3 Warszawa, wcześniej pracował w Muzo.FM (Grupa Polsat). Autor 16 książek, z których co najmniej połowa oparta jest na przeprowadzonych wywiadach. Dodatkowo pełni funkcję koordynatora w Grupie Odpowiedzialny e-Commerce w e-Izbie, angażując się aktywnie w rozwój działań zrównoważonego handlu elektronicznego.

Więcej
Aleksandra Przegalińska

Aleksandra Przegalińska

Doktor habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest Prorektorem ds. Współpracy z Zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. W przeszłości prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie i ukończyła The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie badania skupiały się na tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, zwłaszcza w Second Life. Współpracuje z programem Labour and Worklife na Harvardzie, a jej obszary zainteresowania obejmują rozwój sztucznej inteligencji, przetwarzanie języka naturalnego, uczenie maszynowe, roboty społeczne i technologie ubieralne.

Więcej

Szukasz inspiracji? Posłuchaj podcastu biznesowego BIZNES JUTRA i rozwijaj swoją firmę.

Chcesz dowiedzieć się więcej, jak rozwijać firmę i przygotować ją na wyzwania przyszłości? Posłuchaj naszego podcastu. W dwudziestominutowych odcinkach omawiamy tematy, o których powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca: zarządzanie ludźmi, przywództwo, komunikacja i nowe technologie. Zapraszamy do słuchania!

Chcesz więcej takich informacji?

Otrzymuj powiadomienia

Dbamy o ochronę Twoich danych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Sukcesja w firmie
Blog

Biznes czy rodzina?

Sukcesja firmy to skomplikowany proces, do którego trzeba się dobrze przygotować. Oto jak podejść do sukcesji, aby firma zdrowo się rozwijała.
Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?
Blog

Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?

Podatki kojarzą się zazwyczaj negatywnie, ale czy mogą być Twoim sprzymierzeńcem i źródłem przewagi konkurencyjnej? Zapraszamy do lektury artykułu!
Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań
Blog

Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań

Dowiedz się przed jakimi wyzwaniami stanęły firmy z branży tworzyw sztucznych i opakować w 2022 roku!
Jak przeprowadzić firmę przez kryzys
Blog

Jak przeprowadzić firmę przez kryzys

Wcześniej pandemia koronawirusa, teraz wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję oraz Białoruś. Kryzys może pojawić się w każdej chwili i dotknąć każdą firmę.