Faktoring w branży transportowej

Płynność finansowa to gwarancja, że firma może działać bez zarzutu, bez obaw, że przez braki w kasie pojawią się problemy z wypłacalnością. W świecie idealnym każdy podmiot powinien mieć to zapewnione, niestety rynek rządzi się swoimi prawami i to, co na pozór wydaje się normalne, czyli uczciwe, terminowe płatności, nie jest już takie oczywiste.

Jeśli prowadzimy firmę i mieliśmy z tym do czynienia, to wiemy, w jakie kłopoty przez to można wpaść. W najgorszym scenariuszu przez zatory płatnicze nasza firma nie może funkcjonować, aż w końcu musimy ogłosić upadłość. Nawet jak utrzymujemy się na powierzchni i dajemy radę jakoś działać, to brakuje nam środków finansowych na wszystko - na zakupy niezbędnych produktów, na wynagrodzenia, inwestycje.

Stoimy w miejscu, nie wiemy, co przyniesie jutro, ogarnia nas zawsze niekomfortowa niepewność. To jakie przez to możemy mieć kłopoty, zależy od branży, bo w jednej jesteśmy mniej, w drugiej bardziej narażeni na kłopoty finansowe związane z opóźnieniem płatności. Jednym z obszarów bardziej na to podatnym, jest branża transportowa, więc jeśli masz taką firmę i kłopoty związane z płynnością finansową, to już czas najwyższy, byś pomyślał o faktoringu.

To dlatego takie ważne, bo terminy płatności w transporcie są odległe. Oznacza to, że wystawiane są faktury z terminem płatności na 60-90 dni, a jeśli do tego dochodzi czas wykonania pracy (około 30 dni), to realna spłata następuje po 120 dniach. Jednocześnie, nasza firma musi pilnować swoich zobowiązań, co oznacza, że musimy opłacać to, co niezbędne, czyli paliwo czy części zamienne. A przecież to podstawa, bo wiele firm ma inne wydatki, jak chociażby leasing.

W przeszłości, gdy w naszym kraju faktoring jeszcze nie był dostępny, firmy transportowe miały wyższe marże, przez co i zyski był na wyższym poziomie. Dzisiaj nie jest pod tym względem gorzej, z tym, że najważniejsza różnica jest taka, że pieniądze są przetrzymywane jakby w innych firmach (przez wspomniane wcześniej odległe terminy płatności), a więc bieżąca działalność stoi pod znakiem zapytania. Każdy czas rządzi się swoimi prawami, dzisiaj bez wątpienia faktoring to konieczność w branży transportowej.

  • Ktoś powie, przecież w ten sam sposób można korzystać z kredytu. Tak naprawdę jednak różnica jest spora, ponieważ: kredyt to bardzo dużo formalności, mnóstwo pytań, sprawdzanie. Ogólnie zajmuje to bardzo dużo czasu, a przecież czas w biznesie to pieniądz!
  • Jeśli zaś skorzystają Państwo z usług Bibby Financial Services to szybko dostaną pieniądze, które są tak potrzebne do normalnego funkcjonowania firmy. Bez pytań, załatwiania wielu spraw, bez biurokracji

Faktoring to jednocześnie dobra weryfikacja potencjalnego partnera biznesowego. Każdy kontrahent musi zostać poinformowany, kiedy ma zostać objęty faktoringiem. Musi się na to zgodzić i zdecydowana większość nie ma z tym problemu. Pojedyncze podmioty są na nie, ale i to dla nas informacja, że skoro ktoś nie chce, byśmy tak się zabezpieczyli, to znaczy, że nie chce grać do końca uczciwie.

Faktoring transportowy oferowany przez Bibby Financial Services to pewność, że zachowamy płynność finansową, która jest niezbędna do normalnej kondycji firmy. Do rozwoju, poszerzania swojej ekspansji na inne rynki. Jest to usługa skierowana do przewoźników krajowych, jak i międzynarodowych. Każda przewoźnik jest pewny, że otrzyma gotówkę zaraz po wykonaniu frachtu.

Współpracując z Bibby Financial Services, mają Państwo pewność szeregu zalet:

  • Przede wszystkim, zminimalizowane jest ryzyko niewypłacalności kontrahentów, nie musimy więc się obawiać, że w kasie zabraknie pieniędzy
  • Dzięki temu zachowujemy płynność finansową, przez co rozwija się nasza firma. Tak zarobione pieniądze, które otrzymujemy bez zbędnej zwłoki, na czas, możemy przeznaczyć na wiele celów: na rozwój floty transportowej, na ekspansje na inne rynki itd.
  • Nie ma problemów z bieżącymi wydatkami, więc bez komplikacji regulujemy należności w ZUS i US, wynagrodzeń kierowców i opłat leasingowych

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednie zabezpieczenie finansów firmy transportowej to podstawa, by normalnie funkcjonować. Na szczęście jest faktoring, który jest doskonałą odpowiedzią na różne problemy związane z brakiem płynności finansowej.

 

Podziel się tym artykułem z innymi:

Data publikacji 23 kwietnia 2017


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub