Steven Box przeszedł do Bibby Financial Services

Bibby Financial Services, niezależna firma faktoringowa, ma nowego CEO odpowiedzialnego za rozwój biznesu na ośmiu europejskich rynkach, z wyłączeniem Wielkiej Brytanii (która jest dla spółki rynkiem macierzystym).

Steven Box przeszedł do Bibby Financial Services z globalnego banku HSBC, gdzie pracował przez 35 lat, z czego 20 w obszarze finansowania należności. Ostatnio na stanowisku Global Head of Receivables Finance (od listopada 2014), a wcześniej przez trzy lata nadzorował 20 rynków jako European Head of Trade, Receivables and Equipment Finance. W okresie, kiedy pełnił funkcję Managing Director of Invoice Finance w Wielkiej Brytanii (lata 2008 – 2012), kwota finansowania udzielonego przedsiębiorstwom wzrosła z 1 miliarda do 2 miliardów funtów.

Simon Featherstone, Global CEO Bibby Financial Services, powiedział: - Steven Box jest wspaniałym, wysokiej klasy liderem, który wniesie do naszej firmy swoje cenne doświadczenie nabyte podczas 35 lat pracy w branży faktoringowej. Steven dołącza do Bibby Financial Services, aby wesprzeć nasz wzrost w Europie, a zwłaszcza na rynkach rozwijających się, w tym w Niemczech, Francji i Polsce.

Steven Box, CEO for European Operations, Bibby Financial Services, powiedział: - Cieszę się, że dołączam do Bibby Financial Services i będę odpowiadał za działalność w regionie, który zmienia się w tak radykalny sposób. Europa jako całość, oraz poszczególne rynki, na których działa Bibby Financial Services, stoją przed wieloma wyzwaniami, ponieważ małe i średnie przedsiębiorstwa wciąż walczą o finansowanie. Obserwujemy już oznaki ożywienia kredytowego w strefie euro, Europejski Bank Centralny łagodzi politykę i znosi ograniczeni ilościowe. Jako szef Bibby Financial Services na Europę, chcę mieć pewność, że te zmiany rynkowe wpłyną również na małe i średnie przedsiębiorstwa, działające na kluczowych dla nas rynkach, umożliwiając im bardziej dynamiczny wzrost. Kluczową przewagą Bibby Financial Services jest silna sieć międzynarodowa. Już dziś cieszę się na współpracę w ramach tej sieci. Chcemy wspólnie tworzyć konkurencyjną ofertę finansowania handlu dla firm, które prowadzą sprzedaż na zagranicznych rynkach. W mojej dotychczasowej pracy zawsze kładłem nacisk na wysoką jakość obsługi klienta. Kluczem do tego jest zaangażowany zespół ludzi, którzy rozumieją wagę swojej pracy. Mam to szczęście, że przychodzę do firmy, która podziela tę opinię.

W ramach pełnionej przez siebie funkcji Steven Box będzie również zasiadał w Globalnej Radzie Bibby Financial Services (Global Board of Bibby Financial Services).

Data publikacji 26 czerwca 2015


Podziel się tym artykułem z innymi:

Zobacz również nasze pozostałe teksty:

Data publikacji 26 czerwca 2015


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub