100 pompek na 100-lecie niepodległości czyli 5 pytań do Tomka Rodaka

Z Dyrektorem Sprzedaży Regionu Centralnego Bibby Financial Services Tomkiem Rodakiem rozmawiamy o inicjatywie „100 dla Niepodległej”.

Redakcja: Tomek, setna rocznica niepodległości Polski to wspaniała okazja do świętowania. Oprócz różnego rodzaju imprez i obchodów państwowych, odbywa się wiele mniej oficjalnych wydarzeń. Jednym z nich będzie w tym roku zorganizowane przez Ciebie bicie rekordu Polski w liczbie osób robiących pompki. Wasz cel to zrobienie 100 pompek. Skąd pomysł na takie uczczenie tej okrągłej rocznicy?

Tomek Rodak: 100 lat niepodległości to wyjątkowa okazja. Żyjemy w czasie pokoju, a ojczyzna nie wymaga poświęceń. Nasz codzienny patriotyzm to płacenie podatków czy wypełnianie obywatelskich obowiązków. Ja zadałem sobie pytanie: co jeszcze mogę dać mojemu krajowi na 100-lecie niepodległości? Pomyślałem, że może właśnie te 100 pompek, co pozwoli przekroczyć mi moje własne granice. To oczywiste nawiązanie do rocznicy.

Pomysłem podzieliłem się z kilkoma osobami, które zareagowały entuzjastycznie. Uznaliśmy, że fajnie byłoby zrobić z tego wydarzenie. Tym bardziej, że takiego rekordu nikt jeszcze nie pobił. Owszem, w Katarze 1,7 tys. osób naraz robiło pompki ustanawiając rekord Guinessa ale przez 1 minutę i nie wiadomo ile, natomiast grupowo nikt jeszcze nie próbował zrobić serii 100 pompek. Rekord Guinessa sprowadzimy do Polski za rok!

Redakcja: Gdzie i kiedy odbędzie się wydarzenie?

Tomek Rodak: Oczywiście 11 listopada! Startujemy o 8:30 na Rynku Nowego Miasta. Mamy w tej chwili żelazną listę 100 osób, które wezmą udział w wydarzeniu. Jednak mam nadzieję, że będzie nas więcej. Dzięki partnerom – w tym mojej macierzystej firmie Bibby Financial Services Polska – dla każdego mamy koszulkę, medal i dyplom. Jeśli pobijemy rekord, będzie on certyfikowany przez Polskie Biuro Rekordów.

Redakcja: Ile czasu trzeba ćwiczyć, żeby zrobić 100 pompek?

Tomek Rodak: Ja zaczynałem od 35 pompek w lipcu i dziś robię 100 na styk. Co ciekawe, okazuje się, że najlepiej te 100 pompek wychodzi osobom trenującym np. crossfit. 100 pompek to pokaz siły i wytrzymałości.

Redakcja: A dlaczego akurat pompki, a nie przysiady czy wykroki?

Tomek Rodak: Pompki to proste ćwiczenie rozwojowe, które rozwija wiele mięśni i nie obciąża stawów. Aby zrobić 100 pompek, trzeba być i silnym i wytrzymałym jednocześnie. Tak samo silna i wytrzymała musiała być Polska, żeby swoją niepodległość utrzymać 100 lat.

Redakcja: Jak zachęciłbyś osoby, które się wahają do tego, aby wzięły udział w wydarzeniu?

Tomek Rodak: To jedyny taki jubileusz i jedyna taka okazja, żeby wspólnie ustanowić rekord Polski, a do tego w wyjątkowy sposób uczcić tę rocznicę, dając coś od siebie. Warto być wśród tych kilkuset osób, które zgromadzą się na Rynku Nowego Miasta. Zapraszam na stronę www.100dlaniepodleglej.pl i profil FB @100dlaniepodleglej, gdzie można znaleźć potrzebne informacje oraz na profil Bibby Financial Services na FB oraz LinkedIn.

Data publikacji 8 listopada 2018

Podziel się tym artykułem z innymi:

Zobacz również nasze pozostałe teksty:

Data publikacji 8 listopada 2018


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub