Faktoring: Korzyści, które docenia przedsiębiorcy mający trudności z płynnością finansową

Przedsiębiorcy mają sporo możliwości zarówno, jeśli chodzi o sposób zdobywania środków na rozwój, jak również, kiedy mowa o wsparciu pod kątem zachowania płynności finansowej firmy. Coraz bardziej popularny jest faktoring, którego znaczenie oraz sposób działania warto znać, prowadząc swoją działalność. Może być on bowiem dobrym wsparciem w niektórych sytuacjach.

Faktury z odroczonym terminem płatności

Wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności jest czymś często spotykanym w firmach, jakie oferują swoje produkty czy usługi. Dla klienta to na pewno atrakcyjne, że nie musi płacić od razu, a ma na to na przykład trzydzieści bądź sześćdziesiąt dni. Jednak dla właściciela firmy sytuacja ta na pewno nie jest komfortowa.

Odroczony termin płatność a ryzyko utraty płynności finansowej

Odroczony termin wiąże się bowiem z ryzykiem utraty płynności finansowej. W czasie, gdy przedsiębiorca czeka na płatność, musi zainwestować swoje pieniądze w wykonanie zlecenia, nie mówiąc już o konieczności zapłacenia podatków. Na powstałe zobowiązania Urząd Skarbowy nie będzie cierpliwie czekał. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi usługa faktoringu. Na czym polega faktoring?

Pewny faktoring w Bibby Financial Services

Usługę taką świadczy właśnie nasza firma Bibby Financial Services. Nawiązanie współpracy jest bardzo proste i na pewno będzie korzystne dla przedsiębiorcy. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu otrzymuje się do 90% należności za wystawioną przez klienta fakturę, bez uwzględniania odroczonego terminu, czyli od razu. Natomiast kolejne 10%, pomniejszone o koszty faktora jest przelewane na konto przedsiębiorcy, po tym, gdy odbiorca zapłaci za wystawioną fakturę. 

Błyskawiczne pojawienie się funduszy w firmie

W konsekwencji przedsiębiorca dostaje fundusze od razu, natomiast to my, jako firma faktoringowa ponosimy ryzyko ewentualnych opóźnień w płatnościach, jak również zajmujemy się ponagleniami, kiedy okazuje się, że klient zwleka z zapłatą. Przedsiębiorca zatem ma komfort płynności finansowej, bo nie musi czekać długo na pieniądze, a do tego nie musi się martwić ewentualnymi problemami klienta z niewypłacalnością. Jakie inne zalety mają usługi faktoringowe?

Pośrednio wpływa na relacje biznesowe

Na pewno zyskują na tym relacje, jakie przedsiębiorca utrzymuje z klientami. Jest to ważne, szczególnie gdy mowa o dłuższej współpracy. To firma faktoringowa zajmuje się różnego rodzaju zaległościami finansowymi ze strony kontrahenta. W przypadku faktoringu pełnego bowiem konieczność ponagleń, przypomnieć, czy skutecznego egzekwowania należności już nie jest na głowie przedsiębiorcy. 

Ogranicza koszty potencjalnej windykacji

To na pewno dobra wiadomość, dla tych, którzy nie przepadają za tego typu obowiązkami, gdy chodzi o prowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Często też klienci bardziej obawiają się możliwych konsekwencji prawnych ze strony firmy faktoringowej i szybszego podejmowania kroków prawnych w momencie jakichkolwiek opóźnień w płaceniu, dlatego bardziej trzymają się wyznaczonych terminów. Również dzięki temu, że ten przykry obowiązek nie leży po stronie przedsiębiorcy, to odpadają wszelkie koszty ewentualnej windykacji.

Możliwość dłuższych terminów płatności

To nie koniec plusów, ponieważ dzięki temu, że przedsiębiorca od razu dostaje należne środki, może proponować klientom jeszcze dłuższe terminy płatności. Odroczona płatność nie dotyczy bezpośrednio przedsiębiorcy. To na pewno sprawia, że oferta staje się bardziej konkurencyjna na rynku. Klienci bowiem patrzą na tego typu rzeczy i może mieć to wpływ na podejmowanie decyzji o współpracy z tą, a nie inną firmą. 

Podsumowując. Faktoring to wsparcie w prowadzeniu dobrego biznesu

Jest to takie dodatkowe wsparcie, jakie na pewno pomaga w prowadzeniu interesu. Szczególnie opłacalną rzeczą jest to, że na wypadek opóźnień w płatnościach, to firma faktoringowa zajmuje się ściągnięciem należności. Wybierając firmę faktoringową, trzeba mieć na uwadze to, że wpływa to na opinie o danym przedsiębiorstwie, dlatego decyzja jest bardzo ważna. Nie można jej podejmować zbyt pochopnie. Bibby Financial Services to gwarancja profesjonalizmu oraz godny zaufania partner, z jakim warto współpracować.

Data publikacji 20 lutego 2017


Podziel się tym artykułem z innymi:

Zobacz również nasze pozostałe teksty:

Data publikacji 20 lutego 2017


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub