Faktoring dla mikrofirm

Przedsiębiorcy prowadzący małe firmy, nie zawsze mają dostęp do takiego wsparcia finansowego swojego biznesu, jak wygląda to w przypadku całkiem dużych przedsiębiorstw. W Bibby Financial Services oferujemy usługę faktoringu również małym firmom, dla których przecież także ważna jest kwestia płynności finansowej. Wcale nie trzeba generować wielkich przychodów, aby móc skorzystać z oferty faktoringu. Jakie są z tego korzyści? Co zyskuje właściciel mikrofirmy?

Korzyści z faktoringu dla mikrofirm

Faktoring dla małych firm daje duże możliwości. Szczególnie na początku swojej drogi mikrofirmy muszą bardzo stawiać na rozwój, a ten nie jest możliwy bez dodatkowych środków finansowych. Oczekiwanie na to, aż klient zapłaci wystawioną fakturę, albo też możliwe opóźnienia w płatnościach mogą być katastrofalne w skutkach. Dlatego lepiej się przed takimi sytuacjami zabezpieczyć. Taką ochroną jest właśnie usługa faktoringu, jaką firma Bibby Financial Services oferuje również mikrofirmom. Faktoring jest bardziej dostępną opcją finansowania niż na przykład kredyt obrotowy, co jest na pewno dużym plusem, gdy chodzi o ten sposób pozyskiwania funduszy. Do tego warto zdawać sobie sprawę, że nie jest to w żaden sposób obciążenie, jeśli chodzi o zdolność kredytową, czego niektóre małe firmy na pewno się obawiają. Można zatem jednocześnie starać się o kredyt w banku, jaki będzie przeznaczony na rozwój firmy i oprócz tego korzystać z zalet, jakie oferuje faktoring. W tym przypadku jedno nie wyklucza drugiego.

Jakie jeszcze zalety warto wymienić?

Na pewno taka usługa usprawni płynność finansów w firmie. W konsekwencji również środki finansowe, które spływają na czas, usprawniają pracę całego przedsiębiorstwa. Możliwe jest lepsze planowanie wydatków i jeszcze większe skupienie na szybkim i efektywnym rozwoju mikrofirmy. Tym bardziej że problem monitorowania płatności, sprawdzania wypłacalności ewentualnych klientów, czy też możliwa windykacja leżą już po stronie firmy faktoringowej, a nie mikroprzedsiębiorstwa. Ten przykry i zajmujący obowiązek schodzi z barków przedsiębiorcy, który może swój czas i energię przeznaczyć na inną, ważniejszą działalność. Tutaj też dochodzi kwestia relacji z klientem, które również na tym zyskują, ponieważ to nie przedsiębiorca musi reagować w przypadku tak drażliwych kwestii, jak opóźnienia w płatnościach.

Ważną kwestią jest to, że w Bibby Financial Services mikrofirma nie jest zmuszona przedstawiać twardych zabezpieczeń majątku firmy. To przyspiesza cały proces, ale również sprawia, że firma nie musi obawiać się żadnych obciążeń, gdy chodzi o zdolność kredytową. Również formalności nie powinny sprawić większej trudności. Tak naprawdę sam proces od złożenia wniosku do rozpoczęcia finansowania przebiega bardzo sprawnie, co jest szczególnie ważne, gdy mikrofirmie zależy na szybkim zastrzyku gotówki. Limit finansowania jest w przypadku mikrofirm wyższy, niż wskazywałyby na to ratingi kredytowe, dlatego właśnie faktoring jest bardziej dostępną rzeczą, niż kredyt w banku. Do tego nie wiąże się z nim również tak duże ryzyko, jak w przypadku zaciągania kredytu gotówkowego.

Każdy właściciel małej firmy powinien zdawać sobie sprawę z możliwości, jakie oferuje dzisiejszy rynek. Faktoring dla małych firm jest właśnie takim alternatywnym sposobem szybkiego pozyskania środków finansowych, jakie normalnie byłyby poza zasięgiem firmy, a już na pewno nie byłyby tak łatwe do uzyskania. W przypadku faktoringu nawet założenie osobnego rachunku bankowego nie jest wymagane. Bibby Financial Services stara się maksymalnie uprościć procedury, dlatego nie ma konieczności deklarowania, jaki jest cel takiego finansowania. To właśnie nasza firma specjalizuje się we wsparciu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego problemy i potrzeby takich firm nie są nam obce.

Podziel się tym artykułem z innymi:

Zobacz również nasze pozostałe teksty:

Polski sektor MŚP nadal spogląda w przyszłość z optymizmem

Data publikacji 19 lutego 2017


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub