Flexible Packaging Polska

 • Firma: Flexible Packaging Polska Sp. z o.o.
 • Branża: Produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego
 • Siedziba: Mińsk Mazowiecki
Ci ludzie znają problematykę rozwoju biznesów i w naszym przypadku zostało to mocno sprawdzone w rzeczywistości. Sławomir Pechcin, Flexible Packaging Polska Sp. z o.o.

Jak szybko sfinansować kontrakt z odbiorcą zagranicznym?

 • O firmie:
  Flexible Packaging Polska Sp. z o.o. to rodzinna firma zajmująca się produkcją opakowań miękkich przeznaczonych do pakowania świeżych produktów spożywczych. Jest to małe rodzinne przedsiębiorstwo zatrudniające ok. 20 osób. Flexible Packaging wyróżnia się na rynku jakością produktów oraz ich dopasowywaniem do zmieniających się potrzeb konsumentów.
 • Problem:
  W 2014 roku firma otrzymała propozycję współpracy z dużym partnerem biznesowym z rynku skandynawskiego. Jednak projekt był na tyle obszerny, że wymagał wsparcia finansowego z zewnątrz. Aby sprostać wyzwaniu firma potrzebowała narzędzia, które nie będzie wymagało rozbudowanej historii bilansowej. Flexible Packaging Polska Sp. z o.o. szukało partnera, który wesprze ją w zdobywaniu nowych klientów i dalszym rozwoju.
 • Rozwiązanie:
  2014 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą Flexible Packaging Polska Sp. z o.o. oferując przedsiębiorstwu faktoring eksportowy. Ten rodzaj faktoringu umożliwił firmie zrealizowanie dużego kontraktu na rynku zagranicznym. Faktoring w Bibby Financial Services pozwolił na zwiększenie obrotu i poszerzenie prowadzonej działalności.
  Produkty Flexible Packaging Polska zdobyły uznanie na rynku skandynawskim, co – przyznaje sama firma – byłoby niemożliwe bez naszego wsparcia w finansowaniu.
Rozważając finansowanie bankowe i finansowanie faktoringowe – zdecydowaliśmy się na to drugie. W naszej koncepcji to rozwiązanie jest korzystniejsze. Bank wymaga historii bilansowej, natomiast podpisanie kontraktu i zwiększenie obrotu to przyszłość.Sławomir Pechcin, Flexible Packaging Polska Sp. z o.o.

Doskonale znamy bolączki przedsiębiorców z polskiego sektora MŚP oraz specyfikę rozwoju biznesu. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom firm, oferując finansowanie dopasowane do ich potrzeb i możliwości. Przy współpracy z nowym zagranicznym klientem szczególne znaczenie dla Flexible Packaging Polska miała nasza pomoc. Dzięki faktoringowi eksportowemu przedsiębiorstwo mogło liczyć na zapewnienie płynności finansowej, która umożliwiła firmie dalszy rozwój.

Bibby charakteryzuje się bardzo otwartym podejściem do biznesu. Ci ludzie znają problematykę rozwoju biznesów i w naszym przypadku mocno to zostało sprawdzone w rzeczywistości.Sławomir Pechcin, Flexible Packaging Polska Sp. z o.o.

kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub