Lech

PPHU Lech

17 November 2023

  • Branża: Handel tkaninami dla przemysłu meblarskiego
  • Siedziba: Kostrzyn (woj. wielkopolskie)
Jedynie Bibby nawiązało z nami współpracę i nie stawiało żadnego warunku. Do dnia dzisiejszego współpracujemy i uważamy, że kooperacja jest na bardzo dobrym poziomie. Jesteśmy bardzo zadowoleni
Lech Świątek, właściciel firmy PPHU Lech

O firmie:
Firma PPHU Lech powstała na przełomie 1978/1979 roku i początkowo specjalizowała się w produkcji mebli tapicerowanych. W połowie lat 90. XX w. przedsiębiorstwo zajęło się handlem tkaninami dla przemysłu meblarskiego. Niestety w tamtym czasie krajowa oferta była bardzo uboga, przez co prowadzący biznes zaczęli szukać partnerów biznesowych w Europie. Pierwszy wybór padł na firmy z Turcji i Belgii, ale już niebawem PPHU Lech nawiązało kontakty z chińskimi przedsiębiorstwami. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie 40 osób, a ich produkty docierają do niemal każdego europejskiego kraju.

Problem:
Osiągnięcie odpowiedniej konkurencyjności a także budowa wizerunku rzetelnego płatnika w oczach dostawców są kluczem do rozwoju każdej firmy. Chcąc rozpocząć współpracę z zagranicznymi partnerami PPHU Lech stanęło przed dużym wyzwaniem. Nawiązaniu relacji z przedsiębiorstwami z Chin towarzyszyło wiele obaw, takich jak niepewność, bariera komunikacyjna oraz różnice w kulturze biznesowej.

Doszliśmy do wniosku, że środki, które posiadamy nie wystarczą na to, aby handel odpowiednio się rozwijał.
Lech Świątek, właściciel firmy PPHU Lech

Szukając narzędzia finansowego, które zapewni firmie płynność finansową, właściciele firmy zdecydowali się na faktoring

Rozwiązanie:
Od ponad 10 lat zapewniamy firmie PPHU Lech płynność finansową. Znamy sytuację na rynku małych przedsiębiorstw. Wiemy, że są one szczególnie narażone na negatywne konsekwencje długich terminów płatności i zatorów płatniczych.

Zwróciliśmy się do kilku firm, większość z nich powiedziała, że jesteśmy zbyt małą firmą, żeby rozpoczęli z nami współpracę.
Lech Świątek, właściciel firmy PPHU Lech.

Faktoring to praktyczne i wygodne rozwiązanie dla tych, którzy planują systematycznie i szybko rozwijać swoją firmę. Usługa nie wymaga twardych zabezpieczeń ani deklaracji celu finansowania. Dzięki temu biznes może bez skrępowania podejmować się kolejnych działań i inwestycji.