Confirme

Confirme Sp. z o.o.

17 November 2023

  • Branża: Produkcja i dystrybucja wyrobów stalowych
  • Siedziba: Warszawa, Radom, Chorzów
Nawiązaliśmy współpracę z Bibby Financial Services dlatego, że są oni liderami w swojej branży, tak jak my jesteśmy w swojej.
Paweł Kwiecień, Dyrektor Zarządzający Confirme Sp. z o.o.

O firmie:

Confirme to rodzinna firma, która działa w Polsce od 1989 r. Od lat jest uznawana za jednego z liderów w branży produkcji i dystrybucji wyrobów stalowych wykorzystywanych w budownictwie. Firma sprzedaje stal zbrojeniową prefabrykowaną na zamówienie we własnym zakładzie oraz wyroby hutnicze (m.in. pręty zbrojeniowe, stal kształtową). Firma cały czas się rozwija i planuje ekspansję na rynki zagraniczne. Confirme to rodzinna firma, która dodatkowo działa na rzecz rozwoju polskiej gospodarki, należy m.in. do Polskiej Rady Biznesu i Izby Przemysłowo-Gospodarczej.

Problem:
Firma oferuje swoim klientom długie terminy płatności: 30 dni albo więcej. Jest to dobra opcja, by zachęcić kontrahentów do swojej oferty. Niestety długie oczekiwanie na pieniądze spowalnia rozwój firmy, zwłaszcza, że wielu klientów nie spłaca należności na czas. Brak płynności finansowej ogranicza możliwości rozwoju, a Confirme planuje rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne (Niemcy, Czechy, Słowacja). Nie może pozwolić sobie na zastój finansowy.

Rozwiązanie:
Firma zdecydowała się skorzystać z faktoringu, aby zminimalizować okres czekania na spłatę faktur. Dzięki współpracy z Bibby Financial Services, pieniądze za fakturę Confirme otrzymuje już następnego dnia po przekazaniu faktury. Zyskuje dzięki temu płynność finansową, tak ważną w rozwoju firmy. Oprócz tego, firma faktoringowa sprawdza przed transakcją potencjalnych klientów. Przedsiębiorca unika w ten sposób nierzetelnych kontrahentów i zapewnia swojej firmie bezpieczeństwo finansowe.

Współpracujemy z naszymi klientami na zasadzie limitów kupieckich. Dajemy kontrahentowi towar w przelewie 30, 45 dniowym. To długi czas oczekiwania, a żeby zachować płynność finansową potrzebujemy tych środków znacznie wcześniej. Klienci często jeszcze opóźniają się z opłaceniem należności. Dlatego zaczęliśmy korzystać z faktoringu. Cenimy Bibby za ich terminowość, zrozumienie klienta i pomoc w każdej sytuacji. Jesteśmy rodzinną firmą, dlatego szukamy uczciwego partnera do współpracy – a takim jest Bibby.

- Jolanta Wujek, Dyrektor Prokurent Confirme Sp. z o.o.