Zofia Dzik

# 3 Spójne Przywództwo - aby firma osiągała cele, a ludzie odnajdywali poczucie sensu (podcast)

 

Sprawdzamy czy szczęśliwy pracownik to lepszy pracownik

Zapraszamy do słuchania
<

BIZNES JUTRA | Spójne Przywództwo - aby firma osiągała cele, a ludzie odnajdywali poczucie sensu

Czy firma jest odpowiedzialna za swoich pracowników? Rozmawiamy o odpowiedzialności społecznej biznesu. Przyglądamy się holistycznemu podejściu do rekrutacji i zarządzania, czyli zatrudnieniu całego człowieka, ze wszystkimi jego potrzebami, upodobaniami, talentami i aspiracjami, a nie tylko pracownika.

Zapraszamy do słuchania.

Czy firma jest odpowiedzialna za swoich pracowników?

Z Zofią Dzik, impact inwestorką i prezeską zarządu Instytutu Humanites, rozmawiamy odpowiedzialności społecznej biznesu. Przyglądamy się holistycznemu podejściu do rekrutacji i zarządzania, czyli zatrudnieniu całego człowieka, ze wszystkimi jego potrzebami, upodobaniami, talentami i aspiracjami, a nie tylko pracownika.

Spójne Przywództwo - aby firma osiągała cele, a ludzie odnajdywali poczucie sensu

Ludzie nie chcą szefa, który rozliczy ich z wykonania zadania – potrzebują przewodnika i mentora, który pomoże im się rozwijać i zrozumie ich, kiedy będą przechodzili przez trudny okres. Odkrywamy model spójnego przywództwa, budującego takie zespoły i taką kulturę, w których firma może realizować swoje cele i jednocześnie pomaga ludziom odnaleźć poczucie sensu. Jak pokazuje raport Gallup’a, firmy z wysoce zaangażowaną kadrą pracowniczą osiągają o 21% wyższą rentowność. Przyglądamy się najlepszym praktykom w obszarze dbania o dobrostan pracowników i dowiemy się czemu jest to zadanie przede wszystkim kadry zarządzającej, a nie obszar HR.

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts

Zapraszamy do posłuchania pierwszego odcinka podcastu Biznes Jutra

# 1 Siła przywództwa bliskiego ludziom | Tomasz Kukulski i Krzysztof Kuniewicz

Plakaty, na których widnieją wielkie słowa: szczerość, otwartość, współpraca, komunikacja – to rzeczywistość wielu firm. Jednak czy ktokolwiek rzeczywiście wierzy w ich skuteczność?  Tworzenie kultury organizacyjnej to o wiele więcej niż tylko pięknie brzmiące frazy – dobry przykład muszą dawać przede wszystkim liderzy, którzy swoim zachowaniem kształtują zachowanie wszystkich członków organizacji. Wartości deklarowane przez firmę, powinny się sprawdzać w działaniu. Przyjrzymy się zatem kulturze organizacyjnej i temu, jak ją kształtować.

isten on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts

Posłuchaj >>

# 2 Zrobię to po swojemu, czyli biznes rodzinny i sukcesja | Jacek Santorski i Dariusz Duma

Firmę do sukcesji należy przygotować. Nie dzieje się od to razu i jest tak samo procesem biznesowym, jak i emocjonalnym. Nieporozumienia i napięcia zadziałają odwrotnie – biznes nie obroni się, a rodzina może wejść w długoletni kryzys. Oto jak podejść do sukcesji, aby firma rozwijała się i odnaleźć równowagę pokoleniową rozmawiamy z Jackiem Santorskim i Dariuszem Dumą.   

isten on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts

Posłuchaj >>