Nawet 300 000 zł dla mikroprzedsiębiorstwa

Bibby Financial Services zachęca mikro i małe przedsiębiorstwa do rozwoju biznesu w oparciu o faktoring . - To alternatywa finansowa dla ambitnych – mówi Jerzy Dąbrowski, dyrektor generalny Bibby Financial Services.

Trend upowszechniania się wśród małych firm usług zarezerwowanych wcześniej tylko dla większych podmiotów, jest widoczny również w faktoringu. - Zebraliśmy nasze kilkudziesięcioletnie doświadczenia i przenieśliśmy do oferty dla mikroprzedsiębiorstw - mówi Jerzy Dąbrowski.

Faktoring dla mikroprzedsiębiorstw w praktyce oznacza dostęp do gotówki w ciągu 24 godzin od przekazania faktur sprzedażowych. Przelew środków odbywa się automatycznie, bez konieczności składania dyspozycji.

- Poszukując finansowania na rozwój działalności przedsiębiorcy tradycyjnie zwracają się do banków. Warto jednak pamiętać, że limit finansowania możliwy do uzyskania w ramach faktoringu jest wyższy niż to wynika z ratingów kredytowych. A do tego elastycznie rośnie wraz ze wzrostem sprzedaży firmy – wyjaśnia Jerzy Dąbrowski. W Bibby Financial Services mikroprzedsiębiorstwo może uzyskać do 300 000 zł, bez konieczności przedstawiania tzw. twardych zabezpieczeń ani podawania celu finansowania. Faktoring dostępny jest również dla firm z krótkim stażem rynkowym, czy prowadzących niepełną księgowość. Faktoring nie obciąża bilansu firmy, a więc nie utrudnia jej drogi do ubiegania się w przyszłości o kredyt bankowy.

Minimalna liczba dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy oraz uproszczony wniosek pozwalają na szybkie uruchomienie finansowania. Umowa nie przewiduje opłat wiążących klienta, dlatego mikroprzedsiębiorstwo może zrezygnować z faktoringu w każdym momencie, bez dodatkowych opłat . Uproszczona została także struktura cenowa. Obecnie na cenę usługi składa się tylko prowizja od faktury, bez odsetek (co ma miejsce w standardowych ofertach faktoringowych). W ramach umowy przedsiębiorcy otrzymują ponadto usługę zarządzania należnościami, co pozwala im na bieżąco monitorować odbiorców. Docenią to firmy, które nie mają rozbudowanych służb księgowych i kontrolingowych. Faktoring dla mikroprzedsiębiorstw to również rozwiązanie dla eksporterów, ponieważ finansowanie może być udzielone w walucie, w której prowadzona jest sprzedaż. Bibby prowadzi rozliczenia we wszystkich popularnych walutach, m.in. w euro, dolarach, funtach brytyjskich, koronach szwedzkich i norweskich.

Oferta Bibby Financial Services kierowana jest do tych mikroprzedsiębiorstw, które mogą przekazać do faktoringu obroty od 1 do 2,5 mln zł rocznie.

- Z naszych obserwacji wynika, że wśród mikroprzedsiębiorstw wiele jest takich, które chcą się rozwijać, ale blokuje je długie oczekiwanie na płatność od odbiorców. To właśnie dla nich jest faktoring – przyspiesza odzyskanie gotówki i pozwala na zainwestowanie jej w rozwój lub w produkcję kolejnej partii towarów – podsumowuje Jerzy Dąbrowski.

Data publikacji 16 września 2015


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub