Aleksandra Przegalińska

# 3 Sztuczna inteligencja przyszłością biznesu (podcast)

 

Kiedyś obawialiśmy się, że sztuczna inteligencja obróci się przeciw nam i roboty przejmą świat. Czy nasze obawy się spełniły?

Zapraszamy do słuchania


<

Czy sztuczna inteligencja jest przyszłością biznesu?

Współpraca człowieka z maszyną jest nieunikniona, już teraz jesteśmy otoczeni sztuczną inteligencją i często nawet o tym nie wiemy. Dzięki uczeniu maszynowemu Netflix podpowiada nam jakie oglądać filmy, a narzędzia medyczne skanują obrazy w poszukiwaniu chorób. Głównym pytaniem nie jest to, czy AI może Ci się przydać, tylko kiedy i jak. Największe firmy zatrudniają już oficerów AI, których jedynym zadaniem jest wprowadzanie, utrzymywanie i rozwijanie sztucznej inteligencji. Jakie cechy powinna mieć taka osoba? Liczy się przede wszystkim pogłębiona wiedza o programowaniu, AI i uczeniu maszynowym. Potrzebna jest także umiejętność kodowania i rozumiena algorytmów. 

Aby odnieść sukces we wprowadzaniu do firmy sztucznej inteligencji, oficer AI musi zadbać o wszystkich pracowników. Najpierw przeanalizować umiejętności i wiedzę wszystkich członków organizacji, a potem dobrać dla nich odpowiedni trening. Nie każdy musi zostać programistą, dla niektórych wystarczy podstawowa wiedza, a inni, kiedy odkryją w sobie zainteresowanie sztuczną inteligencją, zaczną sami szukać dalszej wiedzy. Nowe rozwiązania technologicze usprawnią wtedy wiele żmudnych procesów, a ludzie odzyskają czas na czynności, które sprawiają im radość.   

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts


Gdy zespół w firmie staje się rodziną

Ludzie nie chcą szefa, który rozliczy ich z wykonania zadania – potrzebują przewodnika i mentora, który pomoże im się rozwijać i zrozumie ich, kiedy będą przechodzili przez trudny okres. Odkrywamy model spójnego przywództwa, budującego takie zespoły i taką kulturę, w których firma może realizować swoje cele i jednocześnie pomaga ludziom odnaleźć poczucie sensu. Jak pokazuje raport Gallup’a, firmy z wysoce zaangażowaną kadrą pracowniczą osiągają o 21% wyższą rentowność. Przyglądamy się najlepszym praktykom w obszarze dbania o dobrostan pracowników i dowiemy się czemu jest to zadanie przede wszystkim kadry zarządzającej, a nie obszar HR.

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts


Siła przywództwa bliskiego ludziom | Biznes jutra

Wiszące w biurze plakaty z firmowymi wartościami - każdy je widział, ale czy ktokolwiek w nie wierzy? 

W pierwszym odcinku podcastu rozmawiamy z Krzysztofem Kuniewiczem i Tomaszem Kukulskim, pierwszym i obecnym prezesem Bibby Financial Services. Dyskutujemy o kulturze organizacyjnej, która - jak pokazuje wiele badań - jest kluczowa dla sukcesu firmy. 46% osób przyznaje, że jest ona jednym z najważniejszych czynników podczas wyboru miejsca pracy.  

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie kształtować kulturę organizacyjną, jak ją skalować i czy biznes może być rodziną zapraszmy do posłuchania naszych rozważań na ten temat. 

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts


Zrobię to po swojemu, czyli biznes rodzinny i sukcesja

Firmę do sukcesji należy przygotować. Nie dzieje się od to razu i jest tak samo procesem biznesowym, jak i emocjonalnym. Nieporozumienia i napięcia zadziałają odwrotnie – biznes nie obroni się, a rodzina może wejść w długoletni kryzys. Oto jak podejść do sukcesji, aby firma rozwijała się i odnaleźć równowagę pokoleniową rozmawiamy z Jackiem Santorskim i Dariuszem Dumą.   

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts

 

Bliskie spotkania z pożyteczną technologią

Metawersum – przyszłość biznesu czy chwilowy trend? Wraz z Jowitą Michalską, prezes Digital University i ambasadorką Singularity University w Polsce, odkrywamy nowe technologie, które kształtują biznes jutra. Rozmawiamy o narzędziach, które może wykorzystać każda firma.

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts