Jowita Michalska

# 3 Bliskie spotkania z pożyteczną technologią (podcast)

 

Jak automatyzować procesy dzięki sztucznej inteligencji, jak wejść do metawersum i jak wprowadzać nowe technologie do firm?

Zapraszamy do słuchania

<

Bliskie spotkania z pożyteczną technologią

Metawersum – przyszłość biznesu czy chwilowy trend? Wraz z Jowitą Michalską, prezes Digital University i ambasadorką Singularity University w Polsce, odkrywamy nowe technologie, które kształtują biznes jutra. Rozmawiamy o narzędziach, które może wykorzystać każda firma.

Przedsiębiorcy mogą zautomatyzować wiele procesów dzięki sztucznej inteligencji, która umożliwia też o wiele szybszą i dokładniejszą analitykę danych. Firmy już teraz zastanawiają się jak wejść do metawersum, kupując w nim wirtualną przestrzeń. Pozostaje jednak jedno ważne pytanie: jak wprowadzać nowe technologie do firm, w których pracownicy niekoniecznie chcą zmian, lub nie rozumieją nowych narzędzi? Jak pokazują audyty technologiczne, wiele firm nie korzysta z 50-80% funkcjonalności, które już mają. Mało tego, często kupują nawet nowe narzędzia, gdyż nie wiedzą, że już je posiadają! Technologia postępuje niezwykle szybko i firmy nie poradzą sobie bez edukacji pracowników i menadżera, który wspiera swoich podopiecznych, żeby wydobyć ich pełen potencjał.   

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts


Gdy zespół w firmie staje się rodziną

Ludzie nie chcą szefa, który rozliczy ich z wykonania zadania – potrzebują przewodnika i mentora, który pomoże im się rozwijać i zrozumie ich, kiedy będą przechodzili przez trudny okres. Odkrywamy model spójnego przywództwa, budującego takie zespoły i taką kulturę, w których firma może realizować swoje cele i jednocześnie pomaga ludziom odnaleźć poczucie sensu. Jak pokazuje raport Gallup’a, firmy z wysoce zaangażowaną kadrą pracowniczą osiągają o 21% wyższą rentowność. Przyglądamy się najlepszym praktykom w obszarze dbania o dobrostan pracowników i dowiemy się czemu jest to zadanie przede wszystkim kadry zarządzającej, a nie obszar HR.

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts


Siła przywództwa bliskiego ludziom | Biznes jutra

Wiszące w biurze plakaty z firmowymi wartościami - każdy je widział, ale czy ktokolwiek w nie wierzy? 

W pierwszym odcinku podcastu rozmawiamy z Krzysztofem Kuniewiczem i Tomaszem Kukulskim, pierwszym i obecnym prezesem Bibby Financial Services. Dyskutujemy o kulturze organizacyjnej, która - jak pokazuje wiele badań - jest kluczowa dla sukcesu firmy. 46% osób przyznaje, że jest ona jednym z najważniejszych czynników podczas wyboru miejsca pracy.  

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie kształtować kulturę organizacyjną, jak ją skalować i czy biznes może być rodziną zapraszmy do posłuchania naszych rozważań na ten temat. 

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts


Zrobię to po swojemu, czyli biznes rodzinny i sukcesja

Firmę do sukcesji należy przygotować. Nie dzieje się od to razu i jest tak samo procesem biznesowym, jak i emocjonalnym. Nieporozumienia i napięcia zadziałają odwrotnie – biznes nie obroni się, a rodzina może wejść w długoletni kryzys. Oto jak podejść do sukcesji, aby firma rozwijała się i odnaleźć równowagę pokoleniową rozmawiamy z Jackiem Santorskim i Dariuszem Dumą.   

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts