Historia firmy Bibby Financial Services

 15 lat Bibby Financial Services w Polsce

  

Historia Bibby Financial Services na świecie

Bibby Financial Services jest  spółką wchodzącą w skład światowej grupy Bibby Line Group Ltd. o ponad dwustuletniej tradycji. Firma została założona w 1807 r. przez Johna Bibby – syna Jamesa i Alice Bibby, farmerów z Eccleston. Początki działalności firmy związane były z obsługą i zarządzaniem flotą, po tym jak  John wraz z żoną Mary Margaret Mellard kupili swój pierwszy statek – The Mary Bibby.

Przez kolejne lata rodzina Bibby powiększała swoja flotę, początkowo były to żaglowce, a w miarę upływu czasu również parowce. Obecnie firma jest właścicielem licznych tankowców oraz platform pasażerskich.

Rodzina Bibby  nie poprzestała na rozwijaniu jedynie morskiego biznesu. Na przestrzeni lat firma rozwinęła się w prężnie działającą międzynarodową Grupę w skład, której wchodzą obecnie spółki z takich gałęzi gospodarki jak: globalny transport morski, usługi dla morskiego przemysłu wydobywczego, logistyka, usługi finansowe oraz doradztwo i handel detaliczny.

Bibby Financial Services to jedna z młodszych spółek rodziny Bibby, która od ponad 30 lat oferuje przedsiębiorstwom z sektora MSP rozwiązania zapewniające płynność finansową. Jest największą niezależną firmą faktoringową na rynku brytyjskim.