Ray Trans Sp. z o.o.

Faktoring jako metoda na finansowanie przedsiębiorstwa

  • Nazwa: Ray Trans
  • Branża: Transport
  • Siedziba: Szczecin
"To wymagało pewnej odwagi po stronie Bibby, wymagało zaangażowania. Dzięki ludziom i dzięki otwartości, napisaliśmy ciekawą historię i ją kontynuujemy." Bartłomiej Wujec, Wiceprezes Ray Trans

Faktoring jako metoda na finansowanie przedsiębiorstwa

  • O firmie:
    Ray Trans to nowoczesna firma z sektora transportu, spedycji i logistyki. Założona na początku 2019 r., rozrosła się już do niesamowitych rozmiarów. W dwa lata osiągnęła przychody na poziomie 42 milionów złotych, za co dostała nagrodzona pierwszym miejscem w kategorii „Dynamika przychodów z działalności TSL 2020”. Specjalizuje się w krajowym oraz międzynarodowym transporcie drogowym całopojazdowym oraz drobnicowym. Przewozi ładunki neutralne, chłodnicze, ADR i ponadgabarytowe na terenie Polski i krajów UE.
  • Problem:                                                                                                                                                                                                     Branża TSL charakteryzuje się długimi terminami płatności, co znacząco ogranicza ilość dostępnych środków na rozwój przedsiębiorstwa. Duża część pieniędzy zamrożona jest w długoterminowych fakturach, uniemożliwiając jakiekolwiek inwestycje. Bez finansowania nie da się rozwijać firmy na taką skalę jaką chciał to robić Ray Trans, a tradycyjny faktoring był dla niego zbyt czasochłonny i kosztowny. 
  • Rozwiązanie:
  • Wspólnie z Ray Trans stworzyliśmy nowy produkt – faktoring masowy. Przekazywanie faktur odbywa się w sposób automatyczny, jednym plikiem z systemu księgowego. Dzięki współpracy z Bibby Financial Services, pieniądze za fakturę Ray Trans otrzymuje już następnego dnia po przekazaniu faktury. Zyskuje dzięki temu płynność finansową, tak ważną w rozwoju firmy. Oprócz tego, firma faktoringowa sprawdza przed transakcją potencjalnych klientów. Przedsiębiorca unika w ten sposób nierzetelnych kontrahentów i zapewnia swojej firmie bezpieczeństwo finansowe.

Trzy lata rozwoju, w pierwszym roku działalności 17 milionów przychodów, w drugim 42 miliony, w trzecim, który się teraz kończy, będą jakieś 84 miliony. To pokazuje ten wzrost, zresztą za który dostaliśmy nagrodę jako najbardziej dynamiczna firma rynku roku 2020. I to było, między innymi, dzięki współpracy z Bibby.

Bartłomiej Wujec, Wiceprezes Ray Trans Sp. z o.o.