• Firma: Eko-Drew
 • Branża: Przetwórstwo drewna
 • Siedziba: Do ustalenia
Bez wsparcia faktoringu na pewno nie utrzymalibyśmy się na rynku francuskim Marek Koniuszek, współwłaściciel firmy Eko-Drew

Jak sfinansować długie terminy płatności?

 • O firmie:
  Eko-drew to firma zajmująca się przetwórstwem drewna, która jest obecna na polskim rynku od 1996 roku. W asortymencie przedsiębiorstwa znajdują się produkty ogrodowe takie jak: altany, donice i podesty. Produkty są eksportowane głównie do Francji.
 • Problem:
  Przedsiębiorca, który decyduje się na współpracę z zagranicznymi kontrahentami powinien mieć świadomość licznych wyzwań. Związane jest to z różnicami prawnymi czy odmiennymi zwyczajami handlowymi i biznesowymi. Jedną z rozbieżności, z którą często spotykają się prowadzący biznes, jest praktyka udzielania długich terminów płatności. Z perspektywy przedsiębiorstw z sektora MŚP mogą prowadzić do serii negatywnych konsekwencji nie tylko dla nich.

  Eko-drew stanęło przed wyzwaniem podejmując współpracę z klientem z Francji, ponieważ ten kraj charakteryzuje się długimi terminami płatności. Niestety okres spłaty zobowiązania potrafi być przeciągany przez francuskich przedsiębiorców nawet o kilka miesięcy. Na polskim rynku najczęściej spotykamy się z 30 lub 60-dniowymi terminami płatności, w przypadku Francji sięgają one nawet 120 dni.
 • Rozwiązanie:
  W 2013 roku podpisaliśmy umowę z Eko-drew. Dzięki temu firma mogła pozwolić sobie na udzielanie długich terminów płatności, nie tracąc przy tym płynności finansowej. Współpraca z Bibby pozwoliła na nawiązanie relacji z francuskim klientem nie zaburzając przy tym pozycji firmy na rodzimym rynku.
 • Z Bibby Financial Services rozpoczęliśmy współpracę w roku 2013. Nasza firma korzysta z faktoringu eksportowego, który w znacznym stopniu ułatwia nam działanie.Marek Koniuszek, współwłaściciel firmy Eko-Drew

  Warto zwrócić uwagę, że w przypadku firm z Francji nieudzielanie długich terminów płatność wiąże się z niepodjęciem współpracy.

  Dzięki Bibby mamy bardzo dobre finansowanie. W praktyce wygląda to tak, że jest wysyłka produktu, następnie ślemy fakturę, towar dochodzi do klienta. Faktura jest potwierdzona tego samego dnia i mamy pieniądze na koncie – komentuje Marek Koniuszek, współwłaściciel firmy Eko-Drew.


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub