Raport Kerella – Cyfryzować czy oszczędzać

Raport Kerella – Cyfryzować czy oszczędzać

Quarter 1, 2022
Cyfryzować czy oszczędzać?

Raport z badania Kerella Research "Inwestycje w technologie w dobie pandemii. Nowe wyzwania MŚP: cyfryzować czy oszczędzać?" wykazał, że firmy inwestujące w cyfryzację zyskują przede wszystkim na oszczędności kosztów – tak odpowiedziało 44,2 proc. respondentów. Do innych korzyści można zaliczyć wzrost wydajności i efektywności (43,5%) oraz większą konkurencyjność (27,0%). Co dziesiąty przedsiębiorca nie widzi jednak w nowych technologiach żadnej przewagi – jest to dla nich jedynie dodatkowy koszt. Sytuacja pandemiczna sprawiła, że wielu przedsiębiorców, szczególnie prowadzących średnie firmy, ostrożniej wydaje pieniądze na cyfryzację. Aż 40 proc. przyznaje, że robi to umiarkowanie, balansując pomiędzy cyfryzacją a potrzebą gromadzenia oszczędności.

Czego potrzebują firmy, aby bez przeszkód przejść płynną cyfryzację? Przede wszystkim dostępu do korzystnego finansowania zewnętrznego - dotacji lub tanich kredytów (40 proc). Aż 79 proc. firm zadeklarowało też, że przydatne jest profesjonalne doradztwo oraz kompleksowe wsparcie podczas instalacji programów (78,2 proc.).

Przeczytaj raport
Raport Kerella – Cyfryzować czy oszczędzać

W raporcie znajdują się informacje o:

  • Korzyściach cyfryzacji
  • Wyzwaniach i trudnościach podczas wdrażania nowych technologii
  • Stopniu cyfryzacji sektora MŚP
  • Czynnikach ułatwiających cyfryzację
Przeczytaj raport
Chcesz więcej takich informacji?

Otrzymuj powiadomienia

Dbamy o ochronę Twoich danych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Sukcesja w firmie
Artykuły

Biznes czy rodzina?

Sukcesja firmy to skomplikowany proces, do którego trzeba się dobrze przygotować. Oto jak podejść do sukcesji, aby firma zdrowo się rozwijała.
Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?
Artykuły

Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?

Podatki kojarzą się zazwyczaj negatywnie, ale czy mogą być Twoim sprzymierzeńcem i źródłem przewagi konkurencyjnej? Zapraszamy do lektury artykułu!
Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań
Artykuły

Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań

Dowiedz się przed jakimi wyzwaniami stanęły firmy z branży tworzyw sztucznych i opakować w 2022 roku!
Jak przeprowadzić firmę przez kryzys
Blog

Jak przeprowadzić firmę przez kryzys

Wcześniej pandemia koronawirusa, teraz wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję oraz Białoruś. Kryzys może pojawić się w każdej chwili i dotknąć każdą firmę.