linia produkcyjna

Rozliczenia na rynku. Analiza branż w I półroczu (Euler Hermes)

Quarter 3, 2021
linia produkcyjna

Rozliczenia na rynku. Analiza branż w I półroczu.

Eksperci Euler Hermes przeanalizowali dane z rynku w różnych branżach i podsumowali ich działalność podczas pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku. Raport powstał na podstawie analizy ponad 400 tysięcy przedsiębiorstw, dlatego daje realny pogląd na sytuację na polskim rynku. Wyszczególniono perspektywy i wyzwania rynkowe dla firm działających w poszczególnych sektorach, w tym w branżach: meblarskiej, metalowej, transporcie drogowym czy produkcji materiałów budowlanych.

Pobierz raport i dowiedz się więcej o sytuacji w swojej branży
linia produkcyjna

Najważniejsze wnioski z badania:

  • Liczba niewypłacalności firm transportowych wzrosła r/r o 88% w I kwartale br., w tym firm przewozów osób. Pociągało to za sobą problemy dystrybutorów m.in. części oraz sprzętu transportowego.
  • Mimo pozytywnych trendów (wzrost cen, bieżąca i przyszła produkcja „zabukowane”), sektor metalowy nadal jest bardzo zmienny i postrzegany jako ryzykowny.
  • Nie wszyscy producenci mebli (a raczej stosunkowo niewielu) płacą gorzej – świadoma polityka sprzedażowa dostawców, ale i jej akceptacja (w odpowiedzi na popyt) przez producentów mebli pozwoliła zwiększyć wartość należności bieżących za komponenty meblowe z 80% ogółu należności przed rokiem do 90% obecnie, w IV 2021. 
Pobierz raport i dowiedz się więcej o sytuacji w swojej branży
Chcesz więcej takich informacji?

Otrzymuj powiadomienia

Dbamy o ochronę Twoich danych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Sukcesja w firmie
Blog

Biznes czy rodzina?

Sukcesja firmy to skomplikowany proces, do którego trzeba się dobrze przygotować. Oto jak podejść do sukcesji, aby firma zdrowo się rozwijała.
Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?
Blog

Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?

Podatki kojarzą się zazwyczaj negatywnie, ale czy mogą być Twoim sprzymierzeńcem i źródłem przewagi konkurencyjnej? Zapraszamy do lektury artykułu!
Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań
Blog

Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań

Dowiedz się przed jakimi wyzwaniami stanęły firmy z branży tworzyw sztucznych i opakować w 2022 roku!
Jak przeprowadzić firmę przez kryzys
Blog

Jak przeprowadzić firmę przez kryzys

Wcześniej pandemia koronawirusa, teraz wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję oraz Białoruś. Kryzys może pojawić się w każdej chwili i dotknąć każdą firmę.