spotkanie biznesowe

Pandemia wirusa COVID-19

Updated: 18 marca 2020
czerwony kubek

Jak działamy w dobie pandemii choroby COVID-19?

Jako międzynarodowa  firma zatrudniająca ponad 1200 pracowników  na całym świecie i obsługująca  ponad 12 000 klientów z sektora MŚP na całym świecie podchodzimy odpowiedzialnie do obecnej sytuacji na świecie, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić  niezbędne środki ostrożności, które mają na celu zabezpieczenie naszych pracowników i klientów przed możliwym zagrożeniem, jakim jest wirus COVID-19. Globalnie przygotowaliśmy strategię działania kryzysowego, która pozwoli na bezpieczne funkcjonowanie firmy.

Przypominamy, że COVID-19 (koronawirus) jest to infekcja dróg oddechowych, która najprawdopodobniej rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Objawy, które występują przy chorobie to: gorączka, suchy kaszel i trudności w oddychaniu. Wyżej wymienione objawy mogą pojawić się w ciągu 14 dni od kontaktu z wirusem i w większości przypadków są łagodne. Należy jednak zawsze zachowywać szczególną ostrożność. Najbardziej narażone są osoby, u których wykryto wcześniej inne schorzenia oraz osoby starsze.

komputer

Jakie działania podjęliśmy?

Ze względu na gwałtowne rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce oraz innych krajach Europy, wszyscy musimy ograniczać ryzyka związane z tym zjawiskiem, oraz zapewnić możliwość kontynuowania działalności Bibby Financial Services w Polsce. W tym celu wprowadziliśmy specjalny plan działania, który obejmuje:

  • Wdrożenie pracy zdalnej dla wszystkich pracowników;
  • Przekazanie wytycznych dla wszystkich pracowników na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny oraz instrukcji w przypadku podejrzenia choroby;
  • Nakaz dla osób powracających z krajów wysokiego ryzyka, aby informowały przełożonych o swoim powrocie i od razu przeszły na domową kwarantannę na okres 14 dni;
  • Zawieszenie wszelkich podróży służbowych ze skutkiem natychmiastowym;
  • Anulowanie wydarzeń biznesowych, odwołanie bezpośrednich spotkań i konferencji, które można przeprowadzić przez narzędzia do komunikacji online.
praca przy komputerze

Z myślą o naszych klientach

Wprowadzone przez nas środki ostrożności nie mają wpływu na poziom jakości obsługi , dostęp do finansowania czy kontakt z nami. Wszystkie nasze procesy wewnętrzne odbywają się on-line, ciągłość biznesu jest zachowana. Wnioski faktoringowe procesowane są normalnie, komitet kredytowy podejmuje decyzje na bieżąco. Nasi klienci bez problemu  mogą zgłaszać faktury, dodawać nowych odbiorców lub wnioskować o zwiększenie limitów finansowania Umowy faktoringu oraz aneksy mogą zostać podpisane elektronicznie.

Panel klienta
mężczyzna pracujący na komputerze

Co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć na czas kryzysu?

W obliczu wirusa COVID-19 wielu przedsiębiorców zastanawia się, jakie działania podjąć, aby zapewnić ochronę pracownikom i klientom, oraz zabezpieczyć kontynuację biznesu. Poniżej kilka ważnych wskazówek, które warto rozważyć prowadząc biznes:

biurko

Wsparcie dla Twojej firmy

Cały czas przedsiębiorcy mają dostęp do finansowania i możliwość skorzystania z naszych usług. Dzięki wdrożonym procedurom, możemy podpisać umowę elektronicznie, a nasi doradcy cały czas służą pomocą telefonicznie, mailowo lub w trybie konferencji wideo.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i potrzebujesz dodatkowego finansowania lub wsparcia, skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się
Chcesz więcej takich informacji?

Otrzymuj powiadomienia

Dbamy o ochronę Twoich danych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Sukcesja w firmie
Artykuły

Biznes czy rodzina?

Sukcesja firmy to skomplikowany proces, do którego trzeba się dobrze przygotować. Oto jak podejść do sukcesji, aby firma zdrowo się rozwijała.
Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?
Artykuły

Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?

Podatki kojarzą się zazwyczaj negatywnie, ale czy mogą być Twoim sprzymierzeńcem i źródłem przewagi konkurencyjnej? Zapraszamy do lektury artykułu!
Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań
Artykuły

Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań

Dowiedz się przed jakimi wyzwaniami stanęły firmy z branży tworzyw sztucznych i opakować w 2022 roku!
Jak przeprowadzić firmę przez kryzys
Blog

Jak przeprowadzić firmę przez kryzys

Wcześniej pandemia koronawirusa, teraz wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję oraz Białoruś. Kryzys może pojawić się w każdej chwili i dotknąć każdą firmę.