• Firma: Ventus Sp. z o.o.
 • Branża: Recykling tworzyw sztucznych
 • Siedziba: Warszawa
Współpraca z Bibby była kluczowym elementem dlaczego ta firma nadal funkcjonuje Rafał Jankowski, Ventus Sp. z o.o.

Jak faktoring pozwala szybko zwiększyć sprzedaż mimo długich terminów płatności?

 • O firmie:
  Firma Ventus specjalizuje się w recyklingu tworzyw sztucznych, takich jak folie porolnicze. Wcześniej były one niepożądanym odpadem nielegalnie palonym i deponowanym na wysypiskach. Przedsiębiorstwo Ventus zamienia niechciane folie na wysokojakościowy granulat. Wykorzystywany jest on przy produkcji elementów plastikowych, głównie folii cienkich i gładkich, worków na odpady oraz folii stretch. Miesięcznie przedsiębiorstwo przetwarza prawie 2 tysiące ton odpadów, aby uzyskać blisko tonę tworzywa. Obecnie firma zatrudnia 160 osób.
 • Problem:
  Początki działalności firmy na rynku nie były łatwe. Warto pamiętać, że właściciel był i jest zobowiązany do terminowego regulowania należności wobec partnerów. Do stabilnego funkcjonowania oraz rozwoju przedsiębiorstwo potrzebuje płynności finansowej. Gwarancja otrzymania należności przed wyznaczonym terminem daje również możliwość udzielania długich terminów płatności kontrahentom. Aby kontynuować działalność oraz rozwijać firmę, przedsiębiorstwo potrzebowało narzędzia, które zapewni mu płynność finansową.
 • Rozwiązanie:
  Z firmą Ventus wiąże nas standardowa umowa faktoringowa, która obejmuje usługi na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Początkowo została podpisana z limitem finansowania w wysokości 200 tys. zł. Z biegiem czasu limit finansowania wzrósł 40-krotnie, i obecnie wynosi aż 8 mln. zł. Firma Ventus rozpoczęła z nami współpracę, gdy była jeszcze start-upem i nie posiadała ugruntowanej wiarygodności finansowej. Zaproponowany przez nas faktoring okazał się odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie.
Faktoring jest istotny, ponieważ jeżeli firma ma dobry biznes to skorzystanie z tego narzędzia gwarantuje uwolnienie środków z faktur. Można z partnerem zagranicznym robić dobry biznes. Jednak zdarza się, że trzeba uwzględnić nawet 90-dniowe finansowanie. Rola faktora w tym obszarze jest bardzo istotna. Rafał Jankowski Wiceprezes firmy Ventus Sp. z o.o.

Faktoring jest narzędziem finansowania, które umożliwia firmie terminowe regulowanie zobowiązań wobec dostawców, podwykonawców i pracowników. Naszą przewagą nad podobnymi instytucjami jest to, że działamy globalnie. Dzięki międzynarodowemu doświadczeniu w finansach procedura oceny płatniczej kontrahentów przebiega u nas sprawniej, a przedsiębiorca oszczędza czas.

Rafał Jankowski współpracuje również z oddziałem naszej firmy w Niemczech, gdzie zarządza także inną spółką. Na rozwój biznesu otrzymał 250 tys. euro. Formalności załatwił w pół godziny. Zdaniem biznesmena, żaden bank nie przyznałby mu tak dużych środków w tak krótkim czasie.


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub