Sedim o faktoringu w Bibby Financial Services

Sedim

 

Sylwester Kozłowski jest właścicielem firmy Sedim zajmującej się transportem międzynarodowym – przewozem ładunków chłodniczych oraz plandekowych. Sedim funkcjonuje na rynku 16 lat, a współpracę z Bibby Financial Services kontynuuje od 2006 roku. Dlaczego?

- Firmy transportowe borykają się z płynnością finansową – mówi Sylwester Kozłowski. Wydłużony czas, po jakim kontrahenci regulują płatności, sprawia, że przedsiębiorca potrzebuje środków finansowych, które umożliwią jego firmie funkcjonowanie na rynku, dokonywanie niezbędnych opłat i uniknięcie zatorów płatniczych. Na zachowanie płynności finansowej pozwala faktoring oferowany przez Bibby Financial Services – to jeden ze sposobów finansowania działalności bez potrzeby zaciągania kredytu w instytucji bankowej.

Na czym polega usługa faktoringu? Dzięki niej przedsiębiorca może uzyskać środki z wystawionych klientom faktur z odroczonym terminem płatności niemal natychmiast po dokonaniu transakcji. Faktorant sprzedaje Bibby Financial Services wierzytelności, powierzając jednocześnie faktorowi monitoring należności. Takie rozwiązanie umożliwia m.in. bieżącą działalność firmy, a także inwestycje, co z kolei przekłada się na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa oraz na zwiększenie zysków.

- Faktoring zaoferował nam finansowanie, które jest dla nas bezpieczne i szybkie – dodaje Sylwester Kozłowski, wspominając również o brytyjskim pochodzeniu Bibby Financial Services i jej związku z transportem. To właśnie dzięki niemu firma Bibby Financial Services oraz oferowane przez nią usługi faktoringowe doskonale spełniają potrzeby transportowców i pomagają im w zwiększaniu konkurencyjności.

Bardzo dobry kontakt z przedstawicielami Bibby Financial Services, elastyczność, gotowość do wspólnego rozwiązywania problemów, rozmów i negocjacji to według S. Kozłowskiego zalety naszej firmy faktoringowej.

- Współpraca jest bardzo dobra, rozwijająca się i mająca dalsze perspektywy – w taki sposób właściciel Sedim podsumowuje dotychczasowe relacje. Zapraszamy do zapoznania się z filmem!