PPHU Lech - o faktoringu w Bibby Financial Services

PPHU Lech

 

Osiągnięcie odpowiedniej konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym, a także budowa wizerunku rzetelnego płatnika w oczach dostawców jest wymagana dla rozwoju każdej firmy. Zaczynając współpracę z kontrahentami, należy pamiętać o utrzymaniu płynności finansowej niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Nasz klient, Lech Świątek, właściciel firmy PPHU Lech, rozpoczął handel tkaninami obiciowymi już w latach 90. Krajowa oferta była w tamtych czasach na tyle niewielka, że wymusiło to na firmie rozejrzenie się po europejskich rynkach. Wybór padł na Turcję i Belgię, ale już niebawem PPHU Lech nawiązało kontakty z chińskimi firmami.

– Doszliśmy do wniosku, że środki które posiadamy nie wystarczą na to, aby handel odpowiednio się rozwijał – przyznaje Świątek. Aby rozwinąć przedsięwzięcie, podjęli współpracę z Bibby Financial Services. – Zwróciliśmy się do kilku firm. Większość powiedziała, że jesteśmy zbyt małą firmą, aby zaczęli z nami współpracę. Jedynie Bibby nie stawiało żadnego warunku – dodaje.

Z uwagi na częste występowanie podobnych problemów wprowadziliśmy w Bibby usługę faktoringu dla mniejszych firm. Obejmuje ona przedsiębiorstwa z rocznym obrotem do 3 milionów złotych. To wygodne rozwiązanie dla tych, którzy planują systematycznie i szybko rozwijać swoją firmę. Nie wymagamy twardych zabezpieczeń ani deklaracji celu finansowania, dzięki czemu firma może bez skrępowania podejmować się kolejnych działań i inwestycji. Ponadto oferujemy większy limit finansowania niż w przypadku ratingów kredytowych. Zapewniamy płynność finansową i dodatkowe oszczędności, które są szczególnie ważne w początkowym etapie działalności. Nasz zespół doradców służy pomocą na każdym etapie współpracy – te indywidualne wsparcie zostało już docenione przez naszych klientów.

– Do dnia dzisiejszego współpracujemy z Bibby i uważamy, że ta współpraca jest na bardzo dobrym poziomie. Jesteśmy bardzo zadowoleni – podkreśla właściciel PPHU Lech. Przedsiębiorstwo zatrudnia teraz 40 osób, a ich produkty docierają do niemal każdego europejskiego kraju.