Imex Logistics - o faktoringu w Bibby Financial Services

 

Firma Imex Logistics Sp. z o.o., założona pod koniec 2010 r., zajmuje się transportem drobnicowym na rynki skandynawskie. Do magazynu dystrybucyjnego codziennie trafiają towary z całej Europy, które następnie są sortowane i wysyłane do Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii. Z Bibby Financial Services spółka współpracuje od samego początku. Żeby rozpocząć działalność, konieczny był ogromny budżet, a większość instytucji odmawiała przyznania pomocy finansowej. Firma Bibby Financial Services, jako jedyna, zgodziła się na podpisanie umowy faktoringowej, która umożliwiła rozwój biznesu.

Branża transportowa wymaga ogromnych inwestycji. Bez dużego kapitału, nie można rozpocząć działalności w obszarze związanym z logistyką. Faktoring jest niezwykle istotnym narzędziem, szczególnie jeśli chodzi o rynki skandynawskie, które charakteryzują się bardzo długimi terminami płatności. To powoduje problemy z bieżącym prowadzeniem działalności. Trzeba pokryć koszty związane z paliwem, ratami leasingowymi, a także wynagrodzeniami pracowników.

Łukasz Grajcar, prezes Imex Logistics Sp. Z o.o., wyjaśnia, że bardzo ceni współpracę z Bibby Financial Services. Jednym z kluczowych czynników wyróżniających naszą firmę faktoringową jest indywidualne podejście do klientów. Przez lata udało się wypracować bardzo dobre relacje biznesowe. Imex Logistics Sp. z o.o. to obecnie rozpoznawalna na rynku spółka, która cieszy się zaufaniem klientów. Jak podkreśla Łukasz Grajcar, bez wsparcia ze strony Bibby Financial Services taki sukces byłby trudny do osiągnięcia. Zapewnienie płynności finansowej umożliwia rozwój, a także zwiększa konkurencyjność w branży.

Bibby Financial Services, która należy do międzynarodowego holdingu Bibby Line Group Ltd, jest ceniona za profesjonalną i szybką obsługę . Swoją ofertę kierujemy również do nowo powstałych firm, co jest rzadkością wśród instytucji o podobnym profilu. Współpraca odbywa się na jasnych zasadach. Formalności są ograniczone do minimum, co wynika m.in. z wypracowanych rozwiązań i znajomości europejskich rynków.