Eko-drew - o faktoringu w Bibby Financial Services

Współpraca z zagranicznymi kontrahentami wymaga nie tylko znajomości obcego prawa, ale również zwyczajów handlowych. Z tego powodu warto skorzystać z usług pośrednika, który ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie międzynarodowych instrumentów finansowych.

Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się przedsiębiorcy, jest długi czas oczekiwania na płatność. Terminy potrafią być przeciągane nawet o kilka miesięcy. We francuskich sieciach handlowych, z którymi współpracuje nasz klient, pan Marek Koniuszek – współwłaściciel firmy Eko-Drzew – dochodzi do niemal 120-dniowych terminów płatności, zamiast zwykle spotykanych 30 i 60-dniowych.

– Bez finansowania nie byłoby możliwości utrzymania się na tamtym rynku – podkreśla Koniuszek. Współpraca między Bibby Financial Services a firmą Eko-Drzew zaczęła się w 2013 roku. Od tamtego momentu zaczęliśmy świadczyć temu przedsiębiorstwu usługę faktoringu eksportowego.

Faktoring międzynarodowy jest innowacyjnym instrumentem finansowym, dzięki któremu zwiększa się bezpieczeństwo eksportu oraz skraca się czas oczekiwania na gotówkę na koncie. Jednocześnie zajmujemy się weryfikacją wiarygodności zagranicznych kontrahentów przed realizacją dostawy. Wpływa to pozytywnie na utrzymanie płynności finansowej przez naszych klientów. Jako działająca od wielu lat na rynku firma, dokładamy wszelkich starań, aby usługa była jak najbardziej rzetelna i dostarczała tylko najlepsze rozwiązania. W ciągu 24 godzin od zaksięgowania doręczonej do nas faktury dokonujemy przekazania zaliczki należnej za transakcję. Następnie, gdy płatność zostanie przez importera uregulowana, przekazujemy Państwu pozostałą część kwoty.

– To usprawnia działanie naszej firmy – dodaje współwłaściciel Eko-Drzewu. – Na rynku francuskim bez wsparcia faktoringu nie utrzymalibyśmy się.

Oferowana przez nas usługa faktoringu eksportowego pozwala otrzymać środki finansowe nawet w dniu ekspedycji wywożonych towarów. To bardzo miarodajne narzędzie dla firm próbujących swoich sił na arenie międzynarodowej.