Bobolino - o faktoringu w Bibby Financial Services

 

Konrad Ossowski, właściciel firmy Bobolino Sp. z o.o., opowiada, w jaki sposób udało mu się rozwinąć biznes. Jego spółka powstała w 2009 r. Działalność skupiała się wówczas na imporcie wyrobów dziecięcych. W 2013 r., po analizie rynku, zdecydowano się na import artykułów oświetleniowych z Chin – głównie żarówek ledowych i specjalistycznych. Początkowo firma posiadała w ofercie 7 produktów, obecnie jest ich 50. Chętnie kupowane są panele ledowe podsufitowe przeznaczone do biur oraz powierzchni handlowych.

Jak podkreśla Konrad Ossowski, do sukcesu jego firmy przyczyniła się współpraca z Bibby Financial Services, która rozpoczęła się w 2013 r. Spółka Bobolino szukała wówczas oferty na faktoring. Właścicielowi przedstawiono dwie propozycje – Banku Polskiego i Bibby Financial Services. Druga z nich była zdecydowanie korzystniejsza – przede wszystkim, dlatego że faza początkowa przebiegała dużo prościej niż w innych firmach. Poza tym, zaproponowano ofertę tylko na jednego odbiorcę (obecne Bobolino posiada ich 40). W ciągu ostatniego roku firma rozwinęła się o około 100%. Było to możliwe dzięki zachowaniu płynności finansowej i towarowej.

Faktoring to usługa polegająca na tym, że pieniądze z wystawionych faktur są przelewane na wskazane konto do 24 godzin. Niejednokrotnie zdarza się, że kontrahenci nie wywiązują się ze swoich zobowiązań finansowych w terminie. To prowadzi do wielu problemów i negatywnie wpływa na sytuację budżetową. Decydując się na faktoring, nie trzeba martwić się nierzetelnymi płatnikami. Usługa kierowana jest przede wszystkim do dynamicznie rozwijających się firm, a także przedsiębiorstw z przejściowymi problemami finansowymi. Sprawami związanymi z monitowaniem spływu należności zajmuje się Bibby Financial Services. Rozwiązanie pozwala na bieżące regulowanie płatności i przyczynia się do zwiększenia konkurencyjności na rynku. Współpraca z Bibby Financial Services oparta jest na jasnych zasadach. Formalności ograniczają się do minimum. Ogromnym plusem są również przejrzyste warunki umowy.