Aquatherm-Polska o faktoringu w Bibby Financial Services

Aquatherm-Polska

Funkcjonująca od 1991 roku firma Aquatherm-Polska zajmuje się produkcją oraz sprzedażą systemów do budowy instalacji sanitarnych z tworzywa sztucznego. W 2010 roku przedsiębiorstwo musiało stawić czoła powodzi, która spowodowała straty szacowane na ponad 3 mln zł. Jak mówi właściciel Aquatherm-Polska, Jacek Ligaszewki, w obliczu tej tragedii zarówno instytucje bankowe, jak i faktoringowe, które do tej pory obsługiwały jego firmę, zakończyły z nią współpracę.

Z pomocą przyszło Bibby Financial Services i oferowany przez nas faktoring. Dzięki świadczonym usługom w postaci finansowania faktur oraz profesjonalnemu i partnerskiemu podejściu, przedsiębiorstwo Aquatherm-Polska nie tylko odzyskało płynność finansową, ale także zwiększyło obroty.

Jak działają usługi faktoringowe dostarczane przez Bibby Financial Services? Przedsiębiorca pełniący rolę faktoranta sprzedaje nam swoje wierzytelności, a należności z faktur z odroczonym terminem płatności uzyskuje na krótko po zawarciu transakcji z kontrahentem. Dzięki temu niemal natychmiast może dowolnie dysponować przysługującymi mu środkami finansowymi, bez obawy o niewypłacalność kontrahenta czy też utratę płynności finansowej. Firma faktoringowa nie tylko wypłaca środki z dostarczonych faktur, ale także podejmuje się profesjonalnego zarządzania należnościami.

Jak przebiega współpraca Aquatherm-Polska z Bibby Financial Services? Od strony Aquatherm-Polska osobą kontaktującą się jest główna księgowa, Magdalena Rutkowska – utrzymuje ona stały kontakt z opiekunem i doradcą przedsiębiorstwa w Bibby Financial Services. Bezpośrednia współpraca polega na kontakcie telefonicznym lub poprzez platformę internetową dostarczoną przez firmę faktoringową. Bibby Financial Services codziennie przesyła raporty dotyczące spłat wierzytelności. Wszelkie nieprawidłowości związane z wysyłką plików zgłaszane są pracownikom naszej firmy, którzy dokładają wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać zaistniały problem i zachować płynność współpracy.