Dlaczego Bibby Financial Services?

15 lat Bibby Financial Services w Polsce - jak działamy i co nas wyróżnia

  

Posiadamy ponad 200 lat tradycji

Bibby Financial Services jest częścią międzynarodowego holdingu Bibby Line Group Ltd. będącego kontynuacją rodzinnej firmy założonej w 1807 roku. Obecnie grupa zarządzana przez szóste pokolenie rodziny Bibby działa w różnych sektorach gospodarki. Ponad dwustuletnie doświadczenie oraz najwyższe standardy zarządzania  pozwoliły Bibby Line Group uplasować się w ścisłej czołówce w każdym z obszarów jej działalności.

W ramach Bibby Financial Services od ponad 30 lat dostarczamy przedsiębiorcom różne narzędzia finansowe, wspierające stabilne funkcjonowanie i rozwój. Wywodzimy się z Wielkiej Brytanii – kolebki faktoringu, gdzie Bibby Financial Services jest obecnie największą niezależną firmą faktoringową. Bibby Financial Services posiada 44 biur w 13 krajach świata i obsługuje ponad 7 000 Klientów. Pod koniec 2016 roku skupiliśmy wierzytelności na kwotę 9 mld funtów.

Mamy międzynarodowe zaplecze


Wywodzimy się z Wielkiej Brytanii, gdzie rynek faktoringowy jest najbardziej dojrzałym i wyedukowanym rynkiem na świecie,. Posiadamy oddziały w 13 krajach, na 4 kontynentach. Dzięki dostępowi do sprawdzonych rozwiązań nasi Klienci mogą mieć pewność, że ich należności są zarządzane przez ekspertów w dziedzinie finansowania, a procedury opracowane są w oparciu o brytyjskie know-how dostosowane do polskiego rynku.

Jesteśmy niezależni od banku

Mamy własne kryteria oceny zdolności kredytowej, co pozwala nam finansować także podmioty, które nie otrzymają finansowania w banku. W odróżnieniu od bankowych sposobów realizacji usługi faktoringu, każdemu Klientowi zapewniamy dedykowanego Doradcę, który dzięki swoim kompetencjom jest w stanie indywidualnie podejmować większość decyzji związanych z bieżącą obsługą.

Mamy proste i szybkie procedury podpisania umowy

Wiemy, że prowadząc firmę, przedsiębiorcy nie mają czasu, by wypełniać skomplikowane wnioski i formularze. Dlatego proces podpisania umowy opracowaliśmy tak, aby był jak najmniej uciążliwy dla przedsiębiorcy i jednocześnie został sprawnie  przeprowadzony.

Mamy przejrzystą strukturę opłat

Nasza oferta posiada przejrzystą i zrozumiałą strukturę opłat. Opracowaliśmy ją tak, by przedsiębiorca mógł bez problemu zorientować się w opłatach i wyliczeniach związanych z realizacją umowy faktoringu.

Do każdego Klienta podchodzimy elastycznie i indywidualnie

Każdy klient, z którym rozpoczynamy współpracę to dla nas odrębna historia. Skupiamy się na sposobie, w jaki firma jest prowadzona, czego potrzebuje oraz na tym, kim są jej odbiorcy, a nie tylko na wynikach finansowych przedsiębiorstwa. Dzięki temu możemy udzielić finansowania również firmom, które mają ograniczony dostęp do finansowania.

Oferujemy szeroki wachlarz usług dodatkowych

Staramy się być blisko naszych Klientów, wsłuchiwać się w ich potrzeby, by móc wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom – dlatego na bieżąco doskonalimy naszą ofertę i  wprowadzamy nowe produkty i usługi.