linia produkcyjna

Bibby MSP Index - kwiecień 2018

Quarter 2, 2018
Produkcja blachy

Bibby MSP Index - kwiecień 2018 r.

Przedstawiamy Państwu wyniki badania Bibby MSP Index. Celem badania było pozyskanie informacji na temat aktualnej oceny sytuacji ekonomicznej i klimatu ekonomicznego do prowadzenia biznesu w Polsce. Badanie to jest nam szczególnie bliskie, ponieważ na co dzień dostarczamy rozwiązania zapewniające płynność finansową przedsiębiorstwom z sektora MŚP.

Bieżąca, 15. fala badania potwierdziła, że opóźnienia w płatnościach dotyczą wszystkich przedsiębiorców. Nieterminowe regulowanie opłat za sprzedane wyroby czy wykonane usługi dotyka ponad 6/10 respondentów. Z problemem niezapłaconej faktury przynajmniej raz w miesiącu styka się ponad połowa (52,6%) ankietowanych firm.

Pobierz raport
Chcesz więcej takich informacji?

Otrzymuj powiadomienia

Dbamy o ochronę Twoich danych, zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Sukcesja w firmie
Artykuły

Biznes czy rodzina?

Sukcesja firmy to skomplikowany proces, do którego trzeba się dobrze przygotować. Oto jak podejść do sukcesji, aby firma zdrowo się rozwijała.
Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?
Artykuły

Czy podatki mogą być Twoim sprzymierzeńcem?

Podatki kojarzą się zazwyczaj negatywnie, ale czy mogą być Twoim sprzymierzeńcem i źródłem przewagi konkurencyjnej? Zapraszamy do lektury artykułu!
Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań
Artykuły

Wyzwania w branży tworzyw sztucznych i opakowań

Dowiedz się przed jakimi wyzwaniami stanęły firmy z branży tworzyw sztucznych i opakować w 2022 roku!
Jak przeprowadzić firmę przez kryzys
Blog

Jak przeprowadzić firmę przez kryzys

Wcześniej pandemia koronawirusa, teraz wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję oraz Białoruś. Kryzys może pojawić się w każdej chwili i dotknąć każdą firmę.