• Nazwa Bobolino Sp. z o.o.
  • Branża Import i sprzedaż artykułów oświetleniowych
  • Siedziba Płock
Wpływ na decyzję o wyborze Bibby Financial Services miała stosunkowo prosta faza początkowa, która korzystnie prezentowała się na tle konkurencji. Konrad Ossowski właściciel firmy Bobolino Sp z o.o.

Jak wykorzystać faktoring do podwojenia sprzedaży?

  • O firmie:

Bobolino to firma zajmująca się importem żarówek ledowych i specjalistycznych z Chin. Właściciel przedsiębiorstwa stworzył spółkę w 2009 roku, wtedy skupiającą się ma imporcie wyrobów dziecięcych. W 2013 roku po wnikliwej analizie rynku firma zdecydowała się na zmianę sprowadzanych towarów na produkty oświetleniowe. W początkowej fazie działalności przedsiębiorstwo posiadało w ofercie zaledwie 7 produktów, obecnie jest ich aż 50.

  • Problem:

Import jest bezwzględnym obszarem i wymaga od przedsiębiorców elastycznego podejścia zarówno od dostawców, jak i odbiorców produktów. Chcąc zwiększyć konkurencyjność na rynku, firmy udzielają długich terminów płatności swoim partnerom biznesowym. Jednak nie każda firma może pozwolić sobie na takie działanie bez wsparcia zewnętrznego partnera.

Biznes, który otrzymuje należności w terminie może stabilnie się rozwijać, a co za tym idzie zwiększać swoje przychody. Prowadzący interes mając stały przypływ środków zyskują środki na inwestycje w modernizację firmy oraz mogą planować ekspansję na rynki zagraniczne. Zachwiana płynność finansowa przedsiębiorstwa może skutkować ograniczeniem jego działalności, zmianą relacji z kluczowymi dostawcami czy podwykonawcami.

  • Rozwiązanie:

W 2013 roku rozpoczęliśmy z Bibby współpracę w ramach umowy faktoringowej. Pozytywnie wpłynęło to na płynność finansową Bobolino i umożliwiło jej udzielanie długich terminów płatności i pozyskanie nowych kontrahentów.

 

Współpraca z firmą Bibby rozpoczęła się w 2013 roku, którą polecił mi doradca finansowy. Porównując oferty na rynku, wskazał właśnie Bibby Financial Services. Konrad Ossowski właściciel firmy Bobolino Sp z o.o.

Przedsiębiorca przyznał, że wpływ na decyzje miała stosunkowo prosta faza początkowa, która korzystnie prezentowała się na tle konkurencji.

 

Bibby jako jedyne mogło zaproponować nam faktoring na jednego odbiorcę. Konrad Ossowski właściciel firmy Bobolino Sp. z o.o.
Jak podkreśla Konrad Ossowski, do sukcesu jego firmy przyczyniła się współpraca z Bibby Financial Services. Nasze wsparcie umożliwiło firmie rozwinięcie się do takiego stopnia, że obecne posiada 40 klientów. W ciągu ostatniego roku przedsiębiorstwo zwiększyło obroty o około 100%. Było to możliwe dzięki zachowaniu płynności finansowej oraz towarowej firmy.kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub